AKTUALNOŚCI

Winner ponownie lepszy

14 marca 2016

W drugim meczu o 7 miejsce siatkarze z Czechowic ponownie wygrali 3-1. Pierwszy set należał do gospodarzy, trzy następne do przyjezdnych. Goście zagrali dobry mecz i zasłużenie zwyciężyli. Kilka dni wcześniej rozegrali sparing z zespołem Młodej Ligi z Bielska i pewnie to spotkanie wygrali. W drużynie AZS-u nie zagrał Remigiusz Zubek, do gry po kontuzji powrócił natomiast Robert Herich. I tym razem nie obyło się bez błędnych i kontrowersyjnych decyzji sędziowskich, na które, mając w pamięci mecz w Czechowicach, nerowowo reagowali zarówno zawodnicy jak i kibice AZS-u. Trzeba jednak obiektywnie przyznać, że tym razem siatkarze Winnera byli po prostu lepsi.

Opolanie zakończyli sezon na 8 miejscu i chociaż była szansa na lepszą pozycję, to biorąc pod uwagę ogromne zmiany w zespole (10 nowych, młodych zawodników) i długi czas potrzebny na zgranie (słaba pierwsza runda), to należy cieszyć się z tego co jest, gdyż cel jakim było utrzymanie, został osiągnięty. Teraz akademicy przygotowywać się będą do półfinału Akademickich Mistrzostw Polski, które odbędą się w połowie kwietnia w Katowicach.

AZS Politechnika Opolska – Winner Czechowice-Dziedzice 1:3

(25:21, 17:25, 22:25, 23:25)

AZS Politechnika Opolska: Krzysztof Gibek, Radosław Brzozowski, Tomasz Ciach, Damian Kraśniewski, Rafał Dobrowolski, Robert Herich, Leszek Łucki (libero) oraz Adam Wróbel, Damian Fijak, Jakub Kopacz i Adam Kubieniec (libero).