AKTUALNOŚCI

Pierwsze punkty AZS-u

02 października 2016

Inauguracja sezonu na własnym boisku była dla akademików bardzo udana. Pokonali oni zespół z Czechowic 3-1 i zapisali na swoim koncie pierwsze 3 punkty. Ekipa rywali została dość mocno przebudowana a zasilili ją m.in. siatkarze z Płomienia Sosnowiec, który nie przystąpił do rozgrywek. Opolanie musieli radzić sobie bez kontuzjowanego rozgrywającego Damiana Fijaka.

Pierwszą partię lepiej rozpoczęli goście, którzy objęli kilkupunktowe prowadzenie. Miejscowi jednak szybko odrobili starty i zyskali bezpieczną przewagę, której nie oddali już do końca seta. Druga odsłona to także lepszy początek przyjezdnych. Tym razem AZS nie zdołał wyrównać i Winner doprowadził do remisu. Stare powiedzenie siatkarskie (gdy punkty zdobywało się tylko przy swojej zagrywce) mówiło, że „Kto zagrywa ten wygrywa”. Tak właśnie wyglądały dwie pierwsze partie. Zespoły seriami zdobywały punkty przy swojej zagrywce. Najwięcej emocji dostarczyła trzecia odsłona, która była najbardziej wyrównana. W końcówce walka toczyła się na przewagi, żadna drużyna nie odpuszczała. Ostatecznie triumfowali gospodarze 29-27. Czwarty set to kontynuacja dobrej gry akademików i ich pewne zwycięstwo.

Za tydzień AZS zagra z całkowicie przebudowanym i solidnie wzmocnionym zespołem ze Strzelec Opolskich. Na pewno będzie to bardzo trudne spotkanie.

AZS Politechnika Opolska – MTS Winner Czechowice-Dziedzice 3:1

(25:19; 17:25; 29:27; 25:18)

AZS Politechnika Opolska: Robert Herich, Tomasz Ciach, Radosław Brzozowski, Adam Kubieniec, Remigiusz Zubek, Rafał Dobrowolski, Leszek Łucki (libero) oraz Jakub Kopacz, Mateusz Mikołajczak i Maciej Mata (libero).

Trenerzy: Zbigniew Rektor i Dorota Borzucka.