AKTUALNOŚCI

Jeden punkt ze Spałą

16 października 2016

Rywale AZS-u to wyselekcjonowana młodzież z całego kraju, która już w niedługim czasie powinna stanowić o sile polskiej siatkówki. Są to zawodnicy o doskonały warunkach fizycznych, co niestety na boisku było widoczne. W zespole z Opola po raz kolejny nie zagrał libero Leszek Łucki i przyjmujący Mateusz Mikołajczak.

W pierwszym secie akademicy mieli kilka punktów przewagi, jednak goście odrobili straty i wygrali tę partie do 23. W drugiej odsłonie sytuacja wyglądała zupełnie inaczej. Goście wysoko prowadzili i wydawało się, ze nie będą mieć problemów ze zwycięstwem. Opolanie nie złożyli jednak broni i tym razem to oni triumfowali. W trzecim secie było podobnie. Najwięcej emocji dostarczyła czwarta partia. Gra toczyła się na przewagi, ale tym razem przyjezdni mieli więcej szczęścia i wygrali 32-30. Decydujący set był wyrównany do stanu 7-7. Potem zawodnicy ze Spały zrobili kilka punktów pod rząd i to oni cieszyli się ze zwycięstwa.

Ogólnie mecz był wyrównany i emocjonujący. Najsłabszym jego elementem była niestety obsada sędziowska. Panowie byli nieprzewidywalni i nigdy nie było wiadomo co wymyślą i co zobaczą. A to co wyprawiał jeden z sędziów liniowych to już była tragedia. Pretensje do sędziów miały na zmianę oba zespoły. Skoro trener zwycięskiej drużyny mówi, że takiego żenującego sędziowania dawno nie widział i na minisiatkówce wygląda to lepiej, to już chyba wszystko na temat…

Akademicy w starciu z trudnym przeciwnikiem wywalczyli jeden punkt i z tego należy się cieszyć. Pozostaje jednak niedosyt bo była realna szansa na pełną pulę. Bardzo szkoda zarówno pierwszego jak i czwartego seta. Kolejnych punktów AZS będzie szukał już za tydzień w Radlinie.

AZS Politechnika Opolska – SMS PZPS Spała 2:3

(23:25; 25:22; 25:22; 30:32; 9:15)

AZS Politechnika Opolska: Robert Herich, Adam Wróbel, Adam Kubieniec, Radosław Brzozowski, Remigiusz Zubek, Rafał Dobrowolski, Maciej Mata (libero) oraz Tomasz Ciach, Igor Spelak, Damian Fijak, Jakub Kopacz i Damian Kraśniewski.

Trenerzy: Zbigniew Rektor i Dorota Borzucka.