AKTUALNOŚCI

Kolejne zwycięstwo AZS-u

06 listopada 2016

Akademicy wygrali trzeci mecz z rzędu, zapisali na swoim koncie kolejne trzy punkty i awansowali na piąte miejsce w tabeli.

Mecz rozpoczął się idealnie dla gospodarzy. Już na początku pierwszej partii zyskali kilka punktów przewagi i skutecznie powiększali ją w dalszej części seta, nokautując przeciwników do 13. Druga odsłona od początku była bardzo wyrównana, gra toczyła się punkt za punkt. Tym razem jednak lepsi byli przyjezdni, wygrywając na przewagi 28-26. Dwie kolejne partie to już pewne zwycięstwa siatkarzy z Opola. Przewaga była widoczna zwłaszcza w czwartym secie, wygranym do 16.

Licznie zebrani kibice obejrzeli ciekawe widowisko. W pierwszym secie koncertową grę AZS-u a w drugim zaciętą walkę na przewagi.

Teraz przed akademikami bardzo trudne mecze. Opolanie zagrają w trzema pierwszymi zespołami w tabeli. Już w środę 9 listopada udadzą się do Andrychowa na mecz z liderem. MKS we własnej hali w tym sezonie stracił zaledwie jednego seta i każda wygrana partia będzie sukcesem. W przyszłą sobotę 12 listopada AZS zagra na własnym boisku z wiceliderem z Jaworzna. Początek o godz. 17.00. Już teraz serdecznie zapraszamy!

AZS Politechnika Opolska – KS AZS Rafako Racibórz 3:1

(25:13; 26:28; 25:21; 25:16)

AZS Politechnika Opolska: Robert Herich, Tomasz Ciach, Mateusz Mikołajczak, Radosław Brzozowski, Damian Kraśniewski, Rafał Dobrowolski, Leszek Łucki (libero) oraz Adam Kubieniec, Remigiusz Zubek, Damian Fijak, Jakub Kopacz i Adam Wróbel.

Trenerzy: Zbigniew Rektor i Dorota Borzucka.