AKTUALNOŚCI

AZS postraszył wicelidera

13 listopada 2016

Opolanie zagrali z kolejnym zespołem, który na pewno będzie się liczył w walce o awans do I ligi. MCKiS ma w składzie bardzo doświadczonych zawodników, którzy grali na parkietach I-ligi i ekstraklasy. Na ich tle młoda drużyna akademicka w pierwszych dwóch setach zaprezentowała się rewelacyjnie. W premierowej odsłonie walka toczyła się punkt za punkt. Przy stanie 23-23 na zagrywkę poszedł Radosław Brzozowski i popisał się dwoma asami, dając swojej ekipie prowadzenie 1-0. Podobnie wyglądała druga odsłona. Znowu było po 23. Niestety tym razem to goście byli lepsi o 2 punkty i stan meczu wyrównał się. Od trzeciego seta z akademików jakby zeszło powietrze. Próbowali walczyć, ale musieli uznać wyższość przyjezdnych.

Siatkarze z Jaworzna popełniali bardzo mało własnych błędów, a wiadomo, że z takimi zespołami gra się bardzo ciężko. W dwóch pierwszych setach AZS grał koncertowo i bardzo szkoda drugiej partii. Gdyby udało się ją wygrać to może spotkanie potoczyłoby się inaczej. Licznie zgromadzeni kibice obejrzeli ciekawe i pełne emocji widowisko. Głośnym dopingiem pomagali siatkarzom jak mogli i za to należą im się słowa podziękowania.

W przyszłą sobotę na wyjeździe akademicy zagrają z trzecią ekipą V grupy. W Rybniku o punkty na pewno będzie bardzo trudno, ale AZS postara się sprawić niespodziankę.

AZS Politechnika Opolska – MCKiS Jaworzno 1:3
(25:23; 23:25; 17:25; 17:25)

AZS Politechnika Opolska: Robert Herich, Tomasz Ciach, Mateusz Mikołajczak, Radosław Brzozowski, Remigiusz Zubek, Damian Fijak, Maciej Mata (libero) oraz Damian Kraśniewski, Jakub Kopacz, Adam Wróbel, Rafał Dobrowolski, Adam Kubieniec i Leszek Łucki (libero).

Trenerzy: Zbigniew Rektor i Dorota Borzucka.