AKTUALNOŚCI

Niespodzianka w Spale

08 stycznia 2017

Opolanie bardzo solidnie przepracowali przerwę świąteczną i jak się okazało, było warto. Wygrali z wyżej notowanym rywalem 3-2 i dopisali sobie cenne 2 punkty. SMS PZPS Spała ma zgłoszone 4 zespoły, w tym jeden w pierwszej lidze i dwa w drugiej. Tym razem przeciwnikami akademików byli zawodnicy, którzy zazwyczaj występują w 1 lidze (najstarszy rocznik), gdyż kadeci przygotowują się do turnieju kwalifikacyjnego do mistrzostw Europy i trenerzy zadecydowali, że zagrają jako 1 liga, z najsilniejszym rywalem (spotkanie odbyło się po meczu AZS-u). W ekipie studentów z Opola nadal nie może grać atakujący Tomasz Ciach, którego zastępował Adam Wróbel, a na zmiany wchodził przyjmujący Mateusz Mikołajczak.

Opolanie dobrze weszli w mecz i wygrali pierwszą partię. W drugiej górą byli miejscowi. Trzecia odsłona to bardzo dobra gra przyjezdnych, którzy rozbili gospodarzy do 15. Czwarty set był zdecydowanie bardziej wyrównany i niestety końcówka należała do SMS-u. O wygranej zadecydować miała zatem piąta partia. Opolanie rewelacyjnie zaczęli tę odsłonę i przy zmianie stron prowadzili 8-3. Mecz zakończyłby się już wcześniej, ale sędziowie popełnili błąd i gospodarze zrobili jeszcze 2 punkty. Akademicy nie dali się jednak wyprowadzić z równowagi i pewnie wygrali do 11.

Już w przyszłą sobotę AZS zagra na własnym boisku z Górnikiem Radlin. Początek o godz. 17.00. Zapraszamy!

SMS PZPS Spała – AZS Politechnika Opolska 2:3
(22:25; 25:17; 15:25; 25:22; 11:15)

AZS Politechnika Opolska: Robert Herich, Adam Wróbel, Radosław Brzozowski, Adam Kubieniec, Damian Kraśniewski, Rafał Dobrowolski, Leszek Łucki (libero) oraz Mateusz Mikołajczak, Igor Spelak, Remigiusz Zubek, Damian Fijak i Jakub Kopacz.

Trenerzy: Zbigniew Rektor i Dorota Borzucka.