AKTUALNOŚCI

Zadecyduje ostatni mecz

16 lutego 2017

Już dawno rozgrywki nie były tak wyrównane. Walka będzie się toczyć do ostatniego momentu, jest jeszcze wiele niewiadomych i różne scenariusze są możliwe. Ostatnia kolejka zadecyduje o wszystkim.

Opolanie na tle wicelidera zaprezentowali się dobrze i nawiązali walkę, jednak nie pozwoliło to na powiększenie dorobku punktowego. W pierwszej partii oba zespoły grały punkt za punkt, aż do stanu 17:17. Potem jednak kilka punktów zrobili przyjezdni, do tego doszło parę kontrowersyjnych decyzji sędziowskich i było po secie. Drugą odsłonę lepiej zaczęli gospodarze, jednak goście szybko wyrównali i wyszli na prowadzenie. Kiedy wydawało się, że już nic nie uratuje tego seta, akademicy zaczęli odrabiać straty. Niestety i tym razem lepsi byli siatkarze z Rybnika, którzy wygrali na przewagi. W trzeciej partii od początku prowadzili przyjezdni i mimo, że AZS walczył, to jednak nie dał rady.

Ostatni mecz rundy zasadniczej akademicy zagrają już w sobotę z zapleczem Jastrzębskiego Węgla, który występuje w najwyższej klasie rozgrywkowej.

AZS Politechnika Opolska – TS Volley Rybnik 0:3

(19:25; 24:26; 19:25)

AZS Politechnika Opolska: Robert Herich, Adam Wróbel, Radosław Brzozowski, Remigiusz Zubek, Mateusz Mikołajczak, Rafał Dobrowolski, Leszek Łucki (libero) oraz Maciej Mata (libero), Damian Kraśniewski, Adam Kubieniec, Tomasz Ciach i Damian Fijak.

Trenerzy: Zbigniew Rektor i Dorota Borzucka.