Sekcja piłki siatkowej mężczyzn zaprasza do kontaktu osoby, których poziom sportowy pozwala na grę w zespole KU AZS Politechnika Opolska występującym w II lidze państwowej.

Zainteresowanych prosimy o kontakt: dorotaborzucka@wp.pl

Zapraszamy osoby, które chcą łączyć naukę z grą w piłkę siatkową. Mile widziani maturzyści chcący studiować na Politechnice Opolskiej (oprócz wielu kierunków technicznych posiadamy Wydział Wychowania Fizycznego i Fizjoterapii).

Dokonaliśmy tego! W trzecim meczu pierwszej fazy rywalizacji play out wygrywamy ponownie z BBTS II Bielsko-Biała i tym samym zapewniamy sobie utrzymanie w lidze!

Nasi rywale natomiast będą kontynuować batalię o uniknięcie spadku z ligi z przegranym drugiej pary, czyli Akademia Talentów Jastrzębski Węgiel lub Wie-Druk MKS Będzin, którzy kolejne mecze rozegrają jednak dopiero za tydzień.

Wynik spotkania w Bielsku od początku stał pod ogromnym znakiem zapytania. Podobnie jak w Opolu bielszczanie skorzystali z możliwości wzmocnienia się zawodnikami występującymi na co dzień w szeregach ich pierwszoligowego zespołu. Tym razem jednak na boisku pojawił się również przyjmujący Tomasz Piotrowski, który ze względu na kontuzję nie mógł przyjechać na mecze do Opola. To właśnie ten zawodnik najbardziej wdał się we znaki akademikom i bardzo pomógł wygrać bielszczanom. Tym razem jednak opolanie pokazali na boisku charakter i wznieśli się na wyżyny swoich możliwości – szczególnie w drugiej partii, o czym przeczytacie poniżej.

Pierwsza partia zaczęła się dosyć nerwowo, a nasz zespół wydawał się grać mocno asekuracyjnie, ponieważ ogromna hala w Bielsku-Białej różni się mocno od tej, w której opolanie na co dzień trenują i rozgrywają swoje spotkania. Z biegiem czasu jednak poczynania naszych graczy na boisku były coraz śmielsze. Gospodarze również grali dosyć równo, co skutkowało tym, że wynik falował a przewagę zdobywała na przemian jedna i druga drużyna. Ostatecznie w końcówce akademicy odskoczyli na bezpieczną przewagę i rozstrzygnęli seta zwycięstwem 25:20.

Druga partia z początku mocno przypominała pierwszą, ale tylko do granicy 10 punktu, później gospodarze mocno odskoczyli naszemu zespołowi i mogłoby się wydawać, że akademicy nie mają już szans na zwycięstwo – szczególnie przy stanie 24:17 dla gospodarzy. W tym momencie jednak do pola zagrywki wszedł nasz kapitan Kuba Kopacz, który swoimi serwisami zasiał kompletny zamęt w szeregach gospodarzy. Dzięki temu mieli oni spore problemy ze zorganizowaniem pierwszej akcji – do tego swoje cegiełki w postaci skutecznych bloków dołożył Bartek Bielecki, w obronie rewelacyjnie spisywał się nasz libero Daniel Ochrymczuk oraz Kamil Nowak, a skutecznymi atakami punkty zdobywali Paweł Włodek oraz Marek Setlak. Ofiarna i bardzo mądra gra akademików sprawiła, że na tablicy wyników widniało 24:25, następnie trwała jeszcze krótka walka punkt za punkt, jednak losy seta na swoją korzyść rozstrzygnęli opolanie zwyciężając 28:26.

Brawurowa pogoń za BBTS-em i wygrana w niespotykanym stylu dodały tylko akademikom skrzydeł, a bielszczanom niewątpliwie usunęła grunt spod nóg. Może o tym świadczyć wynik z samego początku partii 6:1, następnie 8:2. W dalszej części partii gospodarze nieco dogonili opolan, jednak nie nawiązali już wyrównanej walki z przyjezdnymi. W ten sposób ostatnią partię w tym meczu i jednocześnie ostatnią dla AZS-u w ligowym sezonie opolanie zwyciężyli bardzo wysoko bo 25:16.

Dzięki trzem bardzo dobrym meczom zespół z Opola udowodnił, że otarcie się o grę w fazie play off nie był przypadkiem a dodatni bilans zwycięstw do porażek w całym sezonie rozgrywkowym pozwala pozytywnie spoglądać w przyszłość, gdyż przed akademikami jeszcze rozgrywki AMP – Akademickie Mistrzostwa Polski.

BBTS, który w fazie zasadniczej dzięki wzmocnieniom pokonał naszą drużynę we własnej hali tym razem nie był w stanie przeciwstawić się rozpędzonym opolanom, zarówno na wyjeździe jak i przed własną publicznością. Wygrywając z silniejszym personalnie zespołem, który na parkiecie wystawia czterech zawodników pierwszoligowych, akademicy udowodnili jedynie swoją wartość i ogromnego ducha zespołu, co niewątpliwie zaprocentuje w perspektywie spotkań w Półfinale D AMP, które odbędą się w Opolu w terminie 3-5 kwietnia 2020!

BBTS II Bielsko-Biała – AZS Politechnika Opolska 0:3
(20:25; 26:28; 16:25)

Skład zespołu: Kuba Kopacz (K), Bartek Bielecki, Marek Setlak, Paweł Włodek, Radosław Kolański, Kamil Nowak, Daniel Ochrymczuk (libero) oraz Wojciech StawianyDawid WywrotDawid Wojciechowski

Trenerzy: Zbigniew Rektor, Dorota Borzucka

Akademicy w fazie play out na fali!

Kolejny mecz z BBTS II Bielsko-Biała opolanie rozstrzygają na swoją korzyść. Na dodatek w zaledwie 3 setach.

Nasz zespół po wczorajszym spotkaniu wziął sobie do serca uwagi Trenera eliminując błędy w bloku i obronie, grając bardzo skutecznie na siatce i niejednokrotnie zatrzymując ataki rywali. W pozostałych elementach gra akademików była równie dobra, co przełożyło się na zwycięstwo 3:0.

W dwóch pierwszych odsłonach akademicy kontrolowali grę przez większość czasu ich trwania, jednak w końcówkach pojawiały się przestoje, które zaowocowały zwiększonymi emocjami, a każdą z tych partii wygrali kolejno zaledwie 2 i 3 punktami.

Ostatni set był już jednak “koncertem” siatkarskim w wydaniu gospodarzy, którzy w końcówce seta obnażyli wszelkie słabości bielszczan. Ostatnie słowa należały w secie głównie do naszego atakującego Paweł Włodek, który swoją zagrywką zdobył bezpośrednio dwa punkty, a pozostałymi trzema bardzo namieszał w szeregach rywali.

Trudno dziś wskazać jednego bohatera pojedynku, ponieważ największą wartością tego spotkania był fakt, że na boisku grał świetnie funkcjonujący zespół.

Dzięki dzisiejszemu triumfowi akademicy są bardzo bliscy rozstrzygnięcia walki w play out na swoją korzyść. Jednak żeby tego dokonać muszą 7 marca w Bielsko-Biała pokazać równie dobrą siatkówkę co dziś w Opole i zwyciężyć z rezerwami BBTS-u po raz trzeci.

AZS Politechnika Opolska – BBTS II Bielsko-Biała 3:0
(25:23; 25:22; 25:15)

Skład zespołu: Kuba Kopacz (K), Bartek Bielecki, Marek Setlak, Paweł WłodekRadosław KolańskiKamil NowakDaniel Ochrymczuk (libero) oraz Dawid WywrotDawid WojciechowskiWojciech Stawiany

Mamy to! Wygrywamy pierwszy bój w fazie play-out z zespołem BBTS II Bielsko-Biała.

Pojedynek ten nie należał do łatwych i obfitował w wiele zwrotów akcji. Nie licząc drugiego seta, we wszystkich pozostałych walka z naszymi rywalami była bardzo trudna. Może świadczyć o tym chociażby przegrana na przewagi pierwsza odsłona.

Na szczęście w drugiej partii nastąpiło przełamanie i to w tej właśnie wygraliśmy z rezerwami BBTS-u wysoko do 17.

W setach 3 i 4 było zdecydowanie bardziej nerwowo i w każdym z nich rywale wychodzili na przewagę, której jednak nie zdołali zbyt długo utrzymać, a akademicy odpierając atak zespołu z Bielska-Białej rozstrzygnął obie te partie na swoją korzyść.

Akademicy bardzo skutecznie grali zagrywką, dzięki czemu odrzucali bielszczan od siatki, co utrudniło im znacznie konstruowanie skutecznych akcji. Opolanie, mimo pojawiających się momentami problemów w grze blok-obrona byli w stanie pokonać swoje słabości. Ten fakt bardzo cieszy w perspektywie kolejnych spotkań z zespołem z Bielska.

Bardzo cenne zwycięstwo w dzisiejszej batalii sprawia, że w ogólnym bilansie w fazie play-out mamy rezultat 1:0 dla opolan. Przypominamy, że na tym etapie gramy do trzech wygranych meczy.

Już jutro drugie spotkanie w hali Hotel I Dom Studenta Sokrates, punkt godzina 14.00 ponownie staniemy do walki z zespołem BBTS II. Koniecznie bądźcie z nami!

AZS Politechnika Opolska – BBTS II Bielsko-Biała 3:1
(23:25; 25:17; 25:23: 25:22)

Skład zespołu: Kuba Kopacz (K), Bartek Bielecki, Marek Setlak, Paweł WłodekRadosław KolańskiKamil NowakDaniel Ochrymczuk (libero) oraz Dawid WojciechowskiDawid WywrotWojciech Stawiany

Niedalecy od sensacji byli akademicy w meczu z UMKS Kęczanin Kęty, niestety to co do połowy drugiego seta mogło wydawać się sporym krokiem do spełnienia ligowych aspiracji ostatecznie zakończyło się tylko jednym ugranym setem w spotkaniu z wyżej notowanym rywalem.

Początek meczu wyglądał bardzo obiecująco, ponieważ oba zespoły grały dosyć wyrównane spotkanie – do granicy 10 punktu, gdyż od tego momentu Kęczanin zaczął mocno odskakiwać rywalom, a akademicy nie ustrzegli się prostych błędów własnych ostatecznie przegrywając 17:25.

Druga partia to również wyrównana gra jednego i drugiego zespołu ze wskazaniem jednak na przyjezdnych. Opolanie poczuli wiatr w żaglach i kontrolując przebieg seta w końcówce skrzętnie wykorzystali problemy drużyny z Kęt w przyjęciu i rozstrzygnęli partię z korzyścią dla siebie 25:20.

Trzecia partia zapowiadała się równie emocjonująco i ponownie to akademicy przez większość seta minimalnie przeważali nad rywalem w pewnym momencie odskakując na różnicę dwóch punktów. W tym momencie ekipa z Opola mogła czuć się podbudowana, gdyż drugi wygrany set znacząco przybliżałby akademików do szansy rozstrzygnięcia spotkania po ich myśli. Niestety gospodarze wytrzymali kryzysowy moment i w momencie kiedy udało im się dobrą grą wyjść na prowadzenie nie wypuścili go z rąk już do końca wygrywając przewagą 3 oczek.

Drugi przegrany set i jednocześnie strata sposobności na wygranie w spotkaniu za trzy punkty widocznie podłamały akademików, którzy w ostatniej jak się okazało partii nie byli w stanie podjąć rękawicy i przegrali w bardzo widoczny sposób.

Teraz opolanom niestety pozostaje przygotowywać się do walki w fazie play-out do pierwszego dwumeczu przeciwko drugiemu zespołowi BBTS Bielsko-Biała, dwa pierwsze mecze odbędą się przed własną publicznością w weekend 29 lutego-1 marca w hali Hotel I Dom Studenta Sokrates.

Już dziś serdecznie zapraszamy wszystkich kibiców, aby dopingowali nas w drodze #POwygraną.

UMKS Kęczanin-Kęty – AZS Politechnika Opolska 1:3
(25:17; 20:25; 25:22; 25:11)

Skład zespołu: Kuba Kopacz (K), Radosław KolańskiMaciej KaczmarekPaweł WłodekBartek Bielecki, Marek Setlak, Daniel Ochrymczuk (libero) oraz Dawid WojciechowskiDawid WywrotWojciech StawianyKamil Nowak

Na kilka dni przed bardzo ważnym, ostatnim meczem w fazie zasadniczej rozgrywek drugiej ligi nasi zawodnicy jako reprezentacja Politechnika Opolska odnoszą zwycięstwo w ramach Turnieju Opolskiej Superligi Akademickiej.

W meczu finałowym o pierwsze miejsce pokonujemy Wyższa Szkoła Zarządzania i Administracji w Opolu!

Mecz o pierwsze miejsce w turnieju eliminacyjnym do AMP w Piłce Siatkowej Mężczyzn – Półfinał D, który w tym roku obędzie się w Opole i którego będziemy organizatorami został rozstrzygnięty na korzyść akademików z Politechniki Opolskiej.

Do Turnieju Półfinałowego wychodzimy więc z pierwszego miejsca!

Już w weekend jednak przed Akademikami bardzo ważny ligowy mecz, w którym zmierzymy się na wyjeździe z UMKS Kęczanin Kęty! Ostatnia kolejka rundy przyniesie ostateczne rozstrzygnięcia i dowiemy się jakie miejsce zajmie nasz zespół – a w tabeli między drużynami ze środkowej jej części jest bardzo ciasno, więc wszystko może się wydarzyć!

Z tego miejsca serdecznie zachęcamy wszystkich naszych Kibiców, aby wybrali się do Kęt dopingować nas z całego serca, bo wsparcie to będzie nam w tym meczu wybitnie potrzebne!

Politechnika Opolska – Wyższa Szkoła Zarządzania i Administracji w Opolu 2:1
(21:25; 25:23; 15:4)

Skład zespołu: Kuba Kopacz (K), Radosław Kolański, Marek Setlak, Dawid WywrotPaweł WłodekMaciej KaczmarekDaniel Ochrymczuk (libero) oraz Wojciech StawianyBartek Bielecki Kamil NowakDawid Wojciechowski

Niestety po sobotnim meczu z MKS Andrychów musieliśmy przełknąć gorycz porażki.

W tym sezonie nie udało nam się z andrychowianami doprowadzić do tie-breaka, ani nawet ugrać seta w żadnym z meczy fazy zasadniczej. Rywale grali pewnie, skutecznie i praktycznie w każdym elemencie byli od nas lepsi.

Set pierwszy i trzeci to zdecydowanie nieudane dla nas odsłony, mimo że w partii otwierającej spotkanie do granicy 10 punktu graliśmy z rywalami bardzo wyrównane spotkanie. Niestety od tej chwili MKS odskoczył nam na kilka punktów i pewnie dowiózł przewagę do gwizdka kończącego seta.

Druga partia to najlepsza w tym meczu w wykonaniu akademików. Niestety i w niej nie udało się nawiązać walki o wygraną, gdyż w końcówce znów decydujący głos mieli przyjezdni.

Ostatnia partia to set bez historii, akademicy niewątpliwie zaczęli popełniać w nim proste, kompletnie niepotrzebne błędy, co skutkowało jeszcze pewniejszą grą MKS-u.

Niewątpliwie nadal mocno doskwiera nam kontuzja naszego środkowego Bartek Bielecki, przez co na środku siatki zagrać musieli zarówno Paweł Włodek jak i Dawid Wywrot, czyli nasi atakujący. Mimo, że dawali z siebie maksimum to na przeciwnika pokroju andrychowian i to nie wystarczyło.

Pozostaje nam więc za 2 tygodnie dać z siebie wszystko w meczu wyjazdowym przeciwko UMKS Kęczanin Kęty i powalczyć o punkty oraz czekać na rozstrzygnięcia pozostałych meczy ostatniej kolejki w naszej grupie.

AZS Politechnika Opolska – MKS Andrychów 0:3
(15:25; 21:25; 11:25)

Skład zespołu: Kuba Kopacz (K), Paweł WłodekMaciej KaczmarekDawid WywrotRadosław Kolański, Marek Setlak, Daniel Ochrymczuk oraz Kamil NowakDawid WojciechowskiWojciech Stawiany

Wracamy z Bielska-Białej z bardzo złymi wieściami.

Nasz zespół osłabiony przez brak środkowego Bartek Bielecki musiał kolejny raz wyjść na boisko z naszym atakującym na środku siatki i z mocno okrojoną ławką rezerwowych. Nie to jednak było dla nas najbardziej problematyczne – okazało się bowiem, że akademicy musieli zmierzyć się dziś nie z drugim zespołem BBTS, a z czterema zawodnikami BBTS Bielsko-Biała i tylko trzema nominalnymi graczami zespołu rezerw pierwszoligowej drużyny.

Niestety mecz od początku nie toczył się po naszej myśli, akademicy mieli problemy z kończeniem ataków i oddawali punkty bielszczanom po własnych błędach. Nasi rywale jednak także mylili się w ataku i na zagrywce, dzięki czemu w pierwszej partii opolanom udało się mocno zbliżyć. Niestety końcówka należała do gospodarzy. Drugi set to słaba gra naszego zespołu mimo naprawdę dobrego przyjęcia zagrywki. Ostatnia partia była bardzo podobna do pierwszej i niezwykle emocjonująca w końcówce, bo opolanie byli o krok od otwarcia meczu na nowo. I tym razem sztuka ta nie udała się przyjezdnym.

W kluczowych momentach skórę bielszczanom ratowali właśnie zawodnicy pierwszoligowi, kończąc istotne dla przebiegu całych partii piłki w ataku i zatrzymując nas blokiem. Rozgoryczenie jest niewątpliwie ogromne, gdyż mecz ten mógł pozwolić opolanom na włączenie się do gry o najwyższą stawkę, BBTS-owi natomiast wygrana nie odmieniła szczególne sytuacji w tabeli.

Teraz akademików czekają dwa bardzo wymagające starcia, pierwsze z nich już 1 lutego w hali Hotel I Dom Studenta Sokrates, naszym rywalem będzie MKS Andrychów.

Jeżeli opolanie chcą jeszcze myśleć o grze w ścisłej czwórce muszą dać z siebie 100% i pokusić się o spore niespodzianki w nadchodzących meczach.

BBTS II Bielsko-Biała – AZS Politechnika Opolska 3:0
(25:22; 25:14; 25:23)

Skład zespołu: Dawid WojciechowskiRadosław KolańskiMaciej KaczmarekDawid WywrotPaweł Włodek, Marek Setlak, Daniel Ochrymczuk (libero) oraz Kuba Kopacz (K), Wojciech StawianyKamil Nowak

Wczoraj odbył się Bal Sportowca Politechniki Opolskiej 2020, jedna z ważniejszych imprez dla naszego uczelnianego i jednocześnie klubowego środowiska sportowego.

Jak co roku w plebiscycie na najpopularniejszego sportowca stanęło wielu utytułowanych i znakomitych reprezentantów KU AZS Politechnika Opolska, którzy startują na Olimpiadzie, Uniwersjadzie, w Mistrzostwach Polski, ogólnopolskich rozgrywkach ligowych na różnych szczeblach, a także w Akademickich Mistrzostwach Świata i Polski.

W tym zaszczytnym gronie znaleźli się również nasi gracze – Bartek Bielecki oraz Marek Setlak w parze ze swoim partnerem z AMP w piłce siatkowej plażowej, a jednocześnie naszym wieloletnim przyjmującym Tomasz Ciach. Nasz środkowy uplasował się na 11 pozycji, a para plażowiczów nieco niżej. Jednak sama nominacja w plebiscycie to ogromne wyróżnienie, a pamiątkowe statuetki otrzymują wszyscy niezależnie od zajętej pozycji.

Ponadto rozdane zostały złote oraz srebrne odznaki AZS-u, które otrzymują zasłużeni dla klubu zawodnicy, członkowie sztabów trenerskich oraz działacze. W tym roku odznaki otrzymali między innymi nasz Trener Zbigniew Rektor oraz kierownik zespołu Mateusz Berlik oraz związany z #AZSteam przez kilka ostatnich sezonów libero, a obecnie fizjoterapeuta naszych koszykarzy Maciej Mata.

Podziękowania za wieloletnie wsparcie trafiły także do naszego tytularnego sponsora Cementownia Odra, które w imieniu Prezesa Zarządu odebrał Wojciech Stawiany.

Jak co roku gala została zorganizowana bardzo profesjonalnie, a zabawa po gali była przednia. Serdecznie dziękujemy zarządowi i działaczom KU AZS Politechnika Opolska za możliwość uczestniczenia w tym rewelacyjnym wydarzeniu!

Dziś w brawurowym stylu udało nam się pokonać Wie-Druk MKS Będzin. Była piękna gra jak z nut, przydarzył nam się także jednak mały dreszczowiec w partii numer dwa. Ostatecznie wszystko zakończyło się po naszej myśli i zatrzymujemy w Opolu 3 punkty!

AZS przystąpił do gry w nieco okrojonym składzie, ponieważ niedysponowany był nasz rozgrywający Kuba Kopacz, a z kontuzją zmaga się Bartek Bielecki. Obu Panom życzymy jak najszybszego powrotu do zdrowia i żelaznej formy.

Mimo niedoborów kadrowych akademicy przystąpili do spotkania bez kompleksów i pierwszego seta ustawili pod swoje dyktando, prowadząc w pewnym momencie 16:10, pod koniec seta przytrafił nam się lekki przestój, ale sytuacja została opanowana i gracze oraz kibice mogli cieszyć się z pierwszej cegiełki budującej upragniony triumf w meczu.

Druga partia to znacznie lepsza gra Będzina, ale jednocześnie moment słabości akademików. Przy wyniku 14:17 dla gości widowni na hali mogło wydawać się, że spotkanie zaczyna zmierzać w złym kierunku. Kiedy przy stanie 22:23 na zagrywkę wchodził Dawid Wywrot publiczność zaciskała kciuki i z wielkimi emocjami przyglądała się przebiegowi zdarzeń. Wspomniany już nasz atakujący serią rewelacyjnych serwisów kompletnie odwrócił los tej partii – co więcej – zakończył ją spektakularnym asem serwisowym. Dzięki temu stał się niewątpliwie cichym bohaterem tego spotkania.

Trzeci set to powrót akademików do gry z pierwszej odsłony. Mimo, że momentami to gracze z Będzina byli górą, to nie byli w stanie odskoczyć na więcej niż 2/3 punkty przewagi. W drugiej części partii gospodarze zdecydowanie zdominowali MKS. Opolanie bardzo dobrze spisując się na linii blok-obrona zmuszali przyjezdnych do popełniania coraz większej liczby błędów własnych.

Zespołowa postawa podczas spotkania, ofiarność w obronie, gubiony przez rozegranie blok rywala i skuteczne ataki, a także bardzo dobra gra w pozostałych elementach sprawiły, że akademicy bardzo wyraźnie zbliżyli się do pierwszej czwórki.

Już za tydzień (25.01) nasz zespół uda się do Bielsko-Biała, aby o godzinie 13.00 zmierzyć się w kluczowym (w odniesieniu do miejsca naszego zespołu w tabeli) meczu z BBTS II Bielsko-Biała. Trzymajcie kciuki!

AZS Politechnika Opolska – Wie-druk MKS Będzin 3:0
(25:18; 25:23; 25:17)

Skład zespołu: Dawid WojciechowskiRadosław KolańskiMaciej KaczmarekDawid WywrotPaweł Włodek, Marek Setlak, Daniel Ochrymczuk (libero) oraz Wojciech Stawiany (K), Kamil Nowak