SEKCJA/WYDARZENIA

II Festiwal Piłki Siatkowej

3 grudnia 2008 r. na hali sportowej PO przy ul. Prószkowskiej odbył się II Festiwal Piłki Siatkowej. Organizatorem imprezy byli trenerzy i zawodnicy sekcji piłki siatkowej mężczyzn AZS-u Politechniki Opolskiej. W turnieju udział wzięli uczniowie szkół średnich.

W zawodach wystąpiły 3 zespoły żeńskie i 3 męskie. Turniej rozegrano systemem „każdy z każdym” na czas. Mecz składał się z 2 setów, każdy set trwał 20 minut. Za wygrany mecz 2-0 przyznawano 2 punkty, za remis 1 punkt. W przypadku takiej samej liczby dużych punktów liczono małe punkty.

Klasyfikacja końcowa:

DZIEWCZĘTA:CHŁOPCY
I miejsce – II PLO w Opolu I miejsce – III PLO w Opolu
II miejsce – ZSZ im. Staszica w OpoluII miejsce – ZSZ nr 4 w Opolu
III miejsce – ZSTiO w OpoluIII miejsce – I PLO w Opolu

Po turnieju odbył się pokazowy mecz pomiędzy II-ligowym zespołem AZS-u Politechniki Opolskiej a I-ligowym AZS PWSZ Nysa. Mecz zakończył się remisem 2-2.

Podobnie jak w ubiegłym roku Festiwal cieszył się dużym zainteresowaniem zarówno uczestników jak i kibiców.