AKTUALNOŚCI

Wygrana po zaciętym boju

15 listopada 2014

Kolejnym przeciwnikiem AZS-u był SK JSW KOKS Radlin. Jeśli ktoś przed meczem patrzył na tabelę i widział, że drużyna ta, póki co zajmuje przedostatnie miejsce, to na pewno był bardzo zaskoczony jej grą w spotkaniu z akademikami. Nie przypadkiem wszyscy dotychczasowi przeciwnicy wypowiadali się bardzo pozytywnie o siatkarzach z Radlina. Sobotni pojedynek pokazał, że II grupa jest silna i zarazem bardzo wyrównana. Nie warto patrzeć na miejsce w tabeli, tutaj wygrać i przegrać może każdy z każdym, a dopisywanie sobie punktów przed meczem może źle się skończyć. Opolanie kolejny już raz zagrali bez podstawowego przyjmującego Dawida Kowalewskiego, który przechodzi rehabilitację. Niezdolny do gry był także rozgrywający Bartłomiej Okoń.

Mecz rozpoczął się bardzo dobrze dla gospodarzy, którzy grali poprawnie i szybko rozprawili się z przyjezdnymi w pierwszej partii. Początek drugiego seta był również bardzo obiecujący. Potem niestety przypomniał o sobie atakujący Radlina i już do końca spotkania nękał miejscowych zagrywką. Tę odsłonę wygrali goście. W trzecim secie opolscy zawodnicy wrócili do swojej gry i zwyciężyli, choć nie przyszło im to łatwo. W czwartej odsłonie walka trwała od początku i po dramatycznej końcówce triumfowali akademicy, wygrywający 27-25.

Opolanie odnieśli zwycięstwo w bardzo trudnym meczu i tym bardziej cieszą kolejne 3 punkty na ich koncie. Na szczególne słowa uznania zasługują kibice, którzy do końca byli ze swoim zespołem i mimo niekorzystnego wyniku nie pozwalali mu się poddać. Na pewno bez ich wsparcia ciężko byłoby o tak dobry wynik.

Kolejny mecz w Opolu już w przyszłą sobotę (22.11) o godz. 17.00. Przeciwnikiem AZS-u będzie UKS Strzelce Opolskie. Zapraszamy!

AZS Politechnika Opolska – SK JSW KOKS Radlin 3-1

(25:20; 17:25; 25:21; 27:25)

AZS Politechnika Opolska: Mateusz Frąc, Krzysztof Gibek, Robert Herich, Bartosz Jarzembowicz, Gracjan Sachnik, Rafał Dobrowolski, Leszek Łucki (libero) oraz Szymon Bąk i Konrad Kieszek.

Trenerzy: Zbigniew Rektor i Dorota Borzucka