AKTUALNOŚCI

Mamy to! Wygrywamy pierwszy bój w fazie play-out z zespołem BBTS II Bielsko-Biała.

Pojedynek ten nie należał do łatwych i obfitował w wiele zwrotów akcji. Nie licząc drugiego seta, we wszystkich pozostałych walka z naszymi rywalami była bardzo trudna. Może świadczyć o tym chociażby przegrana na przewagi pierwsza odsłona.

Na szczęście w drugiej partii nastąpiło przełamanie i to w tej właśnie wygraliśmy z rezerwami BBTS-u wysoko do 17.

W setach 3 i 4 było zdecydowanie bardziej nerwowo i w każdym z nich rywale wychodzili na przewagę, której jednak nie zdołali zbyt długo utrzymać, a akademicy odpierając atak zespołu z Bielska-Białej rozstrzygnął obie te partie na swoją korzyść.

Akademicy bardzo skutecznie grali zagrywką, dzięki czemu odrzucali bielszczan od siatki, co utrudniło im znacznie konstruowanie skutecznych akcji. Opolanie, mimo pojawiających się momentami problemów w grze blok-obrona byli w stanie pokonać swoje słabości. Ten fakt bardzo cieszy w perspektywie kolejnych spotkań z zespołem z Bielska.

Bardzo cenne zwycięstwo w dzisiejszej batalii sprawia, że w ogólnym bilansie w fazie play-out mamy rezultat 1:0 dla opolan. Przypominamy, że na tym etapie gramy do trzech wygranych meczy.

Już jutro drugie spotkanie w hali Hotel I Dom Studenta Sokrates, punkt godzina 14.00 ponownie staniemy do walki z zespołem BBTS II. Koniecznie bądźcie z nami!

AZS Politechnika Opolska – BBTS II Bielsko-Biała 3:1
(23:25; 25:17; 25:23: 25:22)

Skład zespołu: Kuba Kopacz (K), Bartek Bielecki, Marek Setlak, Paweł WłodekRadosław KolańskiKamil NowakDaniel Ochrymczuk (libero) oraz Dawid WojciechowskiDawid WywrotWojciech Stawiany

Trenerzy: Zbigniew Rektor, Dorota Borzucka