I FESTIWAL PIŁKI SIATKOWEJ

 1. STRONA GŁÓWNA
 2. /
 3. WYDARZENIA
 4. /
 5. I FESTIWAL P...

I Festiwal Piłki Siatkowej

 

18.10.2007 roku w hali sportowej Politechniki Opolskiej przy ul. Prószkowskiej odbył się I Festiwal Piłki Siatkowej dla młodzieży szkół średnich. Organizatorem imprezy była sekcja piłki siatkowej mężczyzn KU AZS Politechniki Opolskiej – zawodnicy i trenerzy: mgr Zbigniew Rektor i dr Dorota Borzucka. Do rywalizacji przystąpiły trzy zespoły żeńskie i tyle samo męskich. Najlepszymi zawodniczkami turnieju okazały się reprezentantki VI LO (opiekunki Hanna Marcinów i Karolina Radzik), które wyprzedziły zawodniczki z II LO (Małgorzata Franek) i IV LO (Katarzyna Soboń). Wśród chłopców triumfowało III LO (opiekun Rafał Doliński), przed I LO (Agnieszka Sporin) i IV LO (Katarzyna Soboń). Na zakończenie drużyna licealistów zmierzyła się z reprezentacją Politechniki Opolskiej, a licealistek z AZS-em Opole. W obu przypadkach zwyciężyli studenci 2:0.

Celem turnieju było propagowanie piłki siatkowej i zdrowego stylu życia, a także Politechniki Opolskiej, w szczególności Wydziału Wychowania Fizycznego i Fizjoterapii. Młodzi adepci piłki siatkowej mieli okazję zwiedzić nową halę sportową Politechniki Opolskiej oraz zapoznać się z kierunkami studiów i zasadami rekrutacji.

Ze względu na bardzo duże zainteresowanie turniejem, organizatorzy planują kolejne tego typu imprezy z udziałem większej ilości szkół.

 

NAJBLIŻSZY MECZ

 • 17.11 (SOBOTA) GODZ. 18.00

  SMS PZPS Spała I — AZS Politechnika Opolska Cementownia Odra S.A.

  Hala Sportowa COS Spała (Al. Prezydenta I. Mościckiego 6, Spała)

 • TABELA LIGOWA

  PozycjaDrużynaWPPunkty
  17021
  26118
  36118
  45215
  5257
  6257
  7256
  8255
  9255
  10163

  SPONSORZY I PARTNERZY:

  PATRONAT MEDIALNY: