III FESTIWAL PIŁKI SIATKOWEJ

 1. STRONA GŁÓWNA
 2. /
 3. WYDARZENIA
 4. /
 5. III FESTIWAL...

III Festiwal Piłki Siatkowej

 

3 lutego 2011r. w hali sportowej Politechniki Opolskiej przy ul. Prószkowskiej, w ramach promocji Wydziału Wychowania Fizycznego i Fizjoterapii, odbył się III Festiwal Piłki Siatkowej. Był to turniej dla młodzieży szkół średnich. Organizatorami imprezy byli: dr Dorota Borzucka i mgr Zbigniew Rektor – pracownicy Wydziału Wychowania Fizycznego i Fizjoterapii Politechniki Opolskiej. Oprawą techniczną i sędziowską zawodów zajęli się studenci II roku II stopnia specjalności trenerskiej z piłki siatkowej oraz siatkarze AZS KU Politechniki Opolskiej. Do rywalizacji przystąpiło sześć opolskich szkół ponadgimnazjalnych. Turniej rozegrano w kategorii dziewcząt i chłopców, systemem „każdy z każdym”. Mecze grano na czas – 2 sety po 25 min, a w przypadku remisu – decydujący 15 min.

Klasyfikacja końcowa:

DZIEWCZĘTACHŁOPCY
I miejsce - ZS Budowlanych w OpoluI miejsce - I PLO w Opolu
II miejsce - ZSZ nr 4 w OpoluII miejsce - ZSTiO w Opolu
III miejsce - ZSZ im. Staszica w OpoluIII miejsce - II PLO w Opolu

Każdy zespół otrzymał puchar i dyplom, a wszyscy uczestnicy medale. Pamiątkowe trofea dostali także najlepsi zawodnicy poszczególnych ekip i opiekunowie szkół.

Celem turnieju była promocja Wydziału Wychowania Fizycznego i Fizjoterapii Politechniki Opolskiej, a także propagowanie piłki siatkowej i zdrowego stylu życia. Młodzi adepci piłki siatkowej mieli okazję zwiedzić halę sportową Politechniki Opolskiej oraz zapoznać się z kierunkami studiów i zasadami rekrutacji.

Fundatorem nagród był Dziekan Wydziału WFiF prof. Jan Szczegielniak a także Prorektor ds. inwestycji i rozwoju dr inż. Anna Król.

 

NAJBLIŻSZY MECZ

 • 17.11 (SOBOTA) GODZ. 18.00

  SMS PZPS Spała I — AZS Politechnika Opolska Cementownia Odra S.A.

  Hala Sportowa COS Spała (Al. Prezydenta I. Mościckiego 6, Spała)

 • TABELA LIGOWA

  PozycjaDrużynaWPPunkty
  17021
  26118
  36118
  45215
  5257
  6257
  7256
  8255
  9255
  10163

  SPONSORZY I PARTNERZY:

  PATRONAT MEDIALNY: