AKTUALNOŚCI

Jeden punkt z Talentami

07 grudnia 2015

Na pierwszy mecz rundy rewanżowej akademicy udali się do Żor, gdyż tam swoje spotkania rozgrywa Akademia Talentów Jastrzębskiego Węgla, czyli zaplecze występującego w PlusLidze zespołu z Jastrzębia. W pierwszym meczu lepszy był AZS, który wygrał 3-1, tym razem po 2-godzinnej walce triumfowali gospodarze.

Pierwszego seta dość łatwo wygrali miejscowi i w drugim wysoko prowadzili. Wydawało się, że mecz zakończy się szybko, zdecydowanym zwycięstwem Akademii Talentów. Wtedy na zagrzwce pojawił się Adam Wrbel, który rozpoczynał spotkanie na pozycji atakującego, ale w końcówce pierwszej partii zmienił go Tomasz Ciach. W drugiej odsłonie Adam zastapił na przyjęciu Radosława Brzozowskiego i na swojej nominalnej pozycji grał już do końca. W koncówce drugiej odsłony popisał się kilkoma dobrymi zagrywkami i poprowadził akademików do zwycięstwa. Trzecia partia to całkowita dominacja gości z Opola i ich pewna wygrana. W czwartym secie gra zdecydowanie wyrównała się, Jastrzębie odskoczyło na kilka punktów i Opolanie nie dali rady odrobić strat. Podobny przebieg miała decydująca odsłona. Akademicy odrabiali straty, gonili wynik, jednak ostatecznie o 2 punkty lepsi okazali się gospodarze. Warto wspomnieć, że dobrą zmianę dał Remigiusz Zubek, który w drugiej partii zastapił Damiana Kraśniewskiego.

Z jednej strony należy cieszyć się ze zdobytego na trudnym terenie, z wyżej notowanym zespołem (AT po pierwszej rundzie zajmowała 4 miejsce), punktu. Z drugiej jednak, ogromnie szkoda czwartego seta, gdyż była realna szansa na pełną pulę. Mecz do łatwych nie należał. Spotkanie ogladała garstka kibiców, w tym część z Opola. Na hali było cicho jak w rodzinnym grobowcu. Ciszę tę przerywali jedynie rezerwowi AZS-u, którzy dopingowali swoich kolegów. W przyszłą sobotę akademicy zagrają na własnym boisku z Płomieniem Sosnowiec. Początek spotkania o godz. 17.00. Serdecznie zapraszamy!

AT Jastrzębskiego Węgla – AZS Politechnika Opolska 3:2

(25:18, 23:25, 17:25, 25:21, 15:13)

AZS Politechnika Opolska: Krzysztof Gibek, Robert Herich, Rafał Dobrowolski, Radosław Brzozowski, Damian Kraśniewski, Adam Wróbel, Leszek Łucki (libero) oraz Tomasz Ciach, Remigiusz Zubek i Damian Fijak.

Trenerzy: Zbigniew Rektor i Dorota Borzucka.