AKTUALNOŚCI

Na pierwszy ligowy pojedynek w sezonie 2017/2018 akademicy udali się do Żor, aby zmierzyć się z miejscową Akademią Talentów Jastrzębskiego Węgla. W szeregach AZS-u zabrakło Rafała Dobrowolskiego i Marka Widery, którzy borykają się z kontuzjami oraz środkowego – Damiana Kraśniewskiego. Z tego powodu nie było zbyt wielu możliwości rotowania składem podczas pojedynku z drużyną z Żor. Pierwszy przeciwnik akademików to tegoroczny Mistrz Polski Juniorów, a zawodnicy Akademii Talentów to wyselekcjonowana młodzież o bardzo dobrych parametrach predysponujących do gry na wysokim poziomie.

W pierwszym secie od samego początku przeciwnicy postawili poprzeczkę wysoko. Skutecznie grali praktycznie w każdym elemencie począwszy od zagrywki, kończąc na skutecznej grze na siatce i w głębi pola. Przez niemal całą odsłonę ATJW utrzymywało bezpieczne prowadzenie, które udało im się dowieźć do końca. Akademicy mimo dobrej gry blokiem i faktu, że niejednokrotnie efektownie atakowali nie mogli poradzić sobie z przeciwnikami, którzy podbijali w polu nawet piłki wręcz niemożliwe do obrony.

W drugiej odsłonie zawodnicy z Żor od samego początku wyrobili sobie bezpieczną przewagę punktową i w kolejnych minutach seta tylko ją powiększali. Mimo sporej ilości błędów w zagrywce po jednej i drugiej stronie, to ATJW w kluczowych momentach zachowało więcej zimnej krwi, szczęśliwie wygrywając akcje z kontr. Gra naszego zespołu była przeplatana błędami i bardzo skutecznymi i widowiskowymi akcjami. Niestety w tym secie zespół z Żor wyraźnie pokonał AZS.

Najlepiej akademicy weszli w trzeciego seta, rozpoczynając go przewagą 7:2 nad rywalem. Niestety w tym momencie w nasze szeregi wkradło się rozluźnienie i z powodu skuteczniejszej gry rywala i pojedynczych błędów własnych wynik zmienił się na 8:8. Następnie oba zespoły toczyły równą walkę do około 15 punkta, jednak w tym momencie rywale odskoczyli na kilka oczek i tym sposobem, mimo niemałego oporu ze strony naszego zespołu, zapewnili sobie wygraną również w ostatnim secie.

W najbliższych tygodniach naszą drużynę czeka maraton meczowy. W najbliższą sobotę 7 października zmierzymy się z drużyną BBTS Bielsko-Biała na wyjeździe. Chwilę później, bo już w środę 11 października na własnym parkiecie podejmiemy drużynę z Radlina (serdecznie zapraszamy wszystkich kibiców na mecz!). Natomiast w sobotę 14 października udamy się do Kęt, aby tam rozegrać mecz z miejscowym Kęczaninem.

Akademia Talentów Jastrzębskiego Węgla Żory – AZS Politechnika Opolska 3:0

(25:20; 25:16; 25:19)

AZS Politechnika Opolska: Robert Herich, Adam Wróbel, Tomasz Ciach, Kamil Kulbacki, Bartosz Bielecki, Grzegorz Jacznik, Patryk Wosinek (libero) oraz Igor Spelak.

Trenerzy: Zbigniew Rektor i Dorota Borzucka.