AKTUALNOŚCI

Trzy punkty pod choinkę

20 grudnia 2014

Wymarzony prezent zrobili sobie opolscy siatkarze wygrywając w Raciborzu 3-0. Było to pierwsze wyjazdowe zwycięstwo w tym sezonie.

Dwa pierwsze sety, to wyrównana walka mniej więcej do połowy partii a potem już zdecydowana przewaga przyjezdnych i ich pewne wygrane. W trzecim secie sytuacja była podobna, z tym, że to gospodarze odskoczyli na kilka punktów i było już 23-19. Akademicy jednak nie zamierzali łatwo odpuścić i doprowadzili do remisu 24-24. Rafako miało aż dziewięć piłek meczowych i żadnej nie potrafiło wykorzystać. Co nie udało się miejscowym, tego dokonali akademicy. Po emocjonującej walce zwyciężyli 32-30 i zainkasowali cenne trzy punkty. Wynik ten spowodował, że AZS umocnił się na pozycji wicelidera i Nowy Rok przywita z wyśmienitych nastrojach. Warto zaznaczyć, że debiut w II lidze zaliczył Marek Glensk. Opolan czeka teraz kilka dni wolnego, po czym wracają do treningów. Kolejny mecz ligowy odbędzie się 10 stycznia w Opolu. W międzyczasie zaplanowano sparing.

Opolscy siatkarze dziękują licznej grupie kibiców, którzy przyjechali specjalnie do Raciborza, aby ich dopingować i jak zwykle byli niesamowici. „Kibice” Rafako powinni się od nich uczyć, gdyż tradycyjnie już zachowywali się jak kibole rodem z piłkarskiej B klasy. Z meczu co prawda niewiele widzieli i rozumieli, za to w sposób wulgarny i niecenzuralny wyzywali zarówno zawodników jak i kibiców z Opola. Prawdziwi sympatycy gospodarzy mogli się jedynie za nich wstydzić i zdecydowanie odcinać się od takiego „dopingu”.

AZS Rafako Racibórz – AZS Politechnika Opolska 0-3

(19:25; 21:25; 30:31)

AZS Politechnika Opolska: Mateusz Frąc, Krzysztof Gibek, Robert Herich, Bartosz Jarzembowicz, Gracjan Sachnik, Rafał Dobrowolski, Leszek Łucki (libero) oraz Marek Glensk.

Trenerzy: Zbigniew Rektor i Dorota Borzucka