AKTUALNOŚCI

Akademicy spodziewali się bardzo ciężkiego meczu w Radlinie i mieli rację. Rywale AZS-u to zespół, który świetnie gra w polu i ma niesamowitego atakującego, który swoimi zagrywkami i atakami nękał Opolan grając w poprzednich klubach. Miejsce w tabeli, o czym opolscy siatkarze wiedzieli, nie ma żadnego znaczenia. Dość przypomnieć, że w poprzedniej kolejce KOKS urwał punkt liderowi z Katowic.

Mecz zaczął się lepiej dla AZS-u. Jednak przy wyniku 8-4 w polu zagrywki pojawił się wspomniany atakujący Rafał Rybarczyk i swoimi zagrywkami nie tylko odrobił straty, ale też wypracował kilka punktów przewagi. Akademicy walczyli, jednak seria punktów stracona przy zagrywce Rybarczyka okazała się zgubna. Kolejne dwa sety wygrali przyjezdni, jednak nie przyszło im to łatwo. Czwartą partię ponownie lepiej zaczęli goście i długo prowadzili. W końcówce uciekło kilka punktów i Radlin cieszył się z wygranej. Decydującą odsłonę lepiej rozpoczęli gospodarze. Przy zmianie stron prowadzili 8-5 i wydawało się, że nie wypuszczą zwycięstwa z rąk. Akademicy wyglądali już na lekko przygnębionych, jednak wiadomo było, że tanio skóry nie sprzedadzą. Niwelowali straty, a bohaterem końcówki był środkowy Bartosz Jarzembowicz, który wrócił świeżo po kontuzji. Zagrał dwa asy, koledzy dołożyli do tego blok i AZS triumfował 15:11.

Licznie zgromadzeni kibice na pewno nie mogli narzekać na nudę. Mecz był zacięty a wynik niepewny do samego końca. Opolanie zainkasowali dwa cenne punkty. Szkoda czwartego seta, gdyż była duża szansa wygrać za trzy punkty. Jednak mając po drugiej stronie tak walecznych i ambitnych rywali, wydaje się, że nie należy narzekać, a podział punktów, patrząc na przebieg meczu, był sprawiedliwy. Jedno jest pewne, walka o „czwórkę” będzie trwać do ostatniej kolejki. Za tydzień przerwa w rozgrywkach, a kolejny mecz ligowy AZS zagra w Strzelcach Opolskich 14 lutego.

JSW KOKS Radlin – AZS Politechnika Opolska 2-3

(25:17; 22:25; 24:26; 25:22; 11:15)

AZS Politechnika Opolska: Mateusz Frąc, Krzysztof Gibek, Robert Herich, Bartosz Jarzembowicz, Gracjan Sachnik, Rafał Dobrowolski, Leszek Łucki (libero) oraz Bartłomiej Okoń i Konrad Kieszek.

Trenerzy: Zbigniew Rektor i Dorota Borzucka