Akademicy wciąż na fali

19 stycznia 2020

Dziś w brawurowym stylu udało nam się pokonać Wie-Druk MKS Będzin. Była piękna gra jak z nut, przydarzył nam się także jednak mały dreszczowiec w partii numer dwa. Ostatecznie wszystko zakończyło się po naszej myśli i zatrzymujemy w Opolu 3 punkty!

AZS przystąpił do gry w nieco okrojonym składzie, ponieważ niedysponowany był nasz rozgrywający Kuba Kopacz, a z kontuzją zmaga się Bartek Bielecki. Obu Panom życzymy jak najszybszego powrotu do zdrowia i żelaznej formy.

Mimo niedoborów kadrowych akademicy przystąpili do spotkania bez kompleksów i pierwszego seta ustawili pod swoje dyktando, prowadząc w pewnym momencie 16:10, pod koniec seta przytrafił nam się lekki przestój, ale sytuacja została opanowana i gracze oraz kibice mogli cieszyć się z pierwszej cegiełki budującej upragniony triumf w meczu.

Druga partia to znacznie lepsza gra Będzina, ale jednocześnie moment słabości akademików. Przy wyniku 14:17 dla gości widowni na hali mogło wydawać się, że spotkanie zaczyna zmierzać w złym kierunku. Kiedy przy stanie 22:23 na zagrywkę wchodził Dawid Wywrot publiczność zaciskała kciuki i z wielkimi emocjami przyglądała się przebiegowi zdarzeń. Wspomniany już nasz atakujący serią rewelacyjnych serwisów kompletnie odwrócił los tej partii – co więcej – zakończył ją spektakularnym asem serwisowym. Dzięki temu stał się niewątpliwie cichym bohaterem tego spotkania.

Trzeci set to powrót akademików do gry z pierwszej odsłony. Mimo, że momentami to gracze z Będzina byli górą, to nie byli w stanie odskoczyć na więcej niż 2/3 punkty przewagi. W drugiej części partii gospodarze zdecydowanie zdominowali MKS. Opolanie bardzo dobrze spisując się na linii blok-obrona zmuszali przyjezdnych do popełniania coraz większej liczby błędów własnych.

Zespołowa postawa podczas spotkania, ofiarność w obronie, gubiony przez rozegranie blok rywala i skuteczne ataki, a także bardzo dobra gra w pozostałych elementach sprawiły, że akademicy bardzo wyraźnie zbliżyli się do pierwszej czwórki.

Już za tydzień (25.01) nasz zespół uda się do Bielsko-Biała, aby o godzinie 13.00 zmierzyć się w kluczowym (w odniesieniu do miejsca naszego zespołu w tabeli) meczu z BBTS II Bielsko-Biała. Trzymajcie kciuki!

AZS Politechnika Opolska – Wie-druk MKS Będzin 3:0
(25:18; 25:23; 25:17)

Skład zespołu: Dawid WojciechowskiRadosław KolańskiMaciej KaczmarekDawid WywrotPaweł Włodek, Marek Setlak, Daniel Ochrymczuk (libero) oraz Wojciech Stawiany (K), Kamil Nowak

Trenerzy: Zbigniew Rektor, Dorota Borzucka