AKTUALNOŚCI

Jeden punkt z Tychami

11 stycznia 2015

Po dłuższej przerwie siatkarze przystąpili do dalszej rywalizacji. Tym razem akademicy zmierzyli się z zespołem TKS Tychy. Nasi przeciwnicy to drużyna, która w swoim składzie ma kilku zawodników, którzy w poprzednich sezonach z powodzeniem rywalizowali na I-ligowych parkietach oraz doświadczonych i ogranych II-ligowców. Wydawać mogłoby się, że powinna bić się z Czarnymi Katowice o I miejsce w grupie. Zajmowane dotychczas 5 miejsce, na pewno nie jest szczytem marzeń i możliwości tej ekipy. Zaznaczyć należy jednak, że różnice punktowe pomiędzy zespołami z miejsc 2-6 są bardzo niewielkie.

Pierwszy set był bardzo wyrównany. Ostatecznie lepsi okazali się przyjezdni, wygrywając na przewagi. Przyczyniły się do tego w znacznej mierze kontrowersyjne decyzje sędziowskie. Drugą partię lepiej zaczęli goście, jednak AZS odrobił straty i wygrał bardzo wysoko. Trzecia odsłona to dominacja TKS-u i pewna wygrana. W czwartej partii również dominowali Tyszanie. Opolanie wiedzieli, że to ostatni gwizdek, aby zostać w grze i ambitnie odrabiali straty. Ostatecznie zwyciężyli i doprowadzili do piątego seta. Decydującą partię lepiej zaczęli akademicy, jednak goście szybko wyrównali i to oni triumfowali.

Opolanie zainkasowali jeden punkt. Z tak silnym personalnie zespołem jak TKS, jest to wynik przyzwoity, jednak niedosyt na pewno pozostaje. Przede wszystkim żal pierwszego seta, gdzie wygrana była na wyciągnięcie ręki i mecz mógłby się ułożyć zupełnie inaczej. Niestety do poziomu obu ekip nie dostosowała się obsada sędziowska, która była zwyczajnie słaba. Podejmowała kontrowersyjne, niezrozumiałe decyzje i wprowadzała chaos. Słowa uznania tradycyjnie dla kibiców AZS-u, którzy wysoki poziom utrzymywali przez cały mecz, niezależnie od tego co działo się na boisku.

W następną sobotę akademicy zagrają kolejny bardzo ciężki mecz. Na trudnym terenie zagrają z TS Volley Rybnik.

AZS Politechnika Opolska – TKS Tychy 2-3

(25:27; 25:15; 17:25, 25:22, 11:15)

AZS Politechnika Opolska: Mateusz Frąc, Krzysztof Gibek, Robert Herich, Bartosz Jarzembowicz, Gracjan Sachnik, Rafał Dobrowolski, Leszek Łucki (libero) oraz Bartłomiej Okoń i Konrad Kieszek.

Trenerzy: Zbigniew Rektor i Dorota Borzucka