AKTUALNOŚCI

Niedalecy od sensacji byli akademicy w meczu z UMKS Kęczanin Kęty, niestety to co do połowy drugiego seta mogło wydawać się sporym krokiem do spełnienia ligowych aspiracji ostatecznie zakończyło się tylko jednym ugranym setem w spotkaniu z wyżej notowanym rywalem.

Początek meczu wyglądał bardzo obiecująco, ponieważ oba zespoły grały dosyć wyrównane spotkanie – do granicy 10 punktu, gdyż od tego momentu Kęczanin zaczął mocno odskakiwać rywalom, a akademicy nie ustrzegli się prostych błędów własnych ostatecznie przegrywając 17:25.

Druga partia to również wyrównana gra jednego i drugiego zespołu ze wskazaniem jednak na przyjezdnych. Opolanie poczuli wiatr w żaglach i kontrolując przebieg seta w końcówce skrzętnie wykorzystali problemy drużyny z Kęt w przyjęciu i rozstrzygnęli partię z korzyścią dla siebie 25:20.

Trzecia partia zapowiadała się równie emocjonująco i ponownie to akademicy przez większość seta minimalnie przeważali nad rywalem w pewnym momencie odskakując na różnicę dwóch punktów. W tym momencie ekipa z Opola mogła czuć się podbudowana, gdyż drugi wygrany set znacząco przybliżałby akademików do szansy rozstrzygnięcia spotkania po ich myśli. Niestety gospodarze wytrzymali kryzysowy moment i w momencie kiedy udało im się dobrą grą wyjść na prowadzenie nie wypuścili go z rąk już do końca wygrywając przewagą 3 oczek.

Drugi przegrany set i jednocześnie strata sposobności na wygranie w spotkaniu za trzy punkty widocznie podłamały akademików, którzy w ostatniej jak się okazało partii nie byli w stanie podjąć rękawicy i przegrali w bardzo widoczny sposób.

Teraz opolanom niestety pozostaje przygotowywać się do walki w fazie play-out do pierwszego dwumeczu przeciwko drugiemu zespołowi BBTS Bielsko-Biała, dwa pierwsze mecze odbędą się przed własną publicznością w weekend 29 lutego-1 marca w hali Hotel I Dom Studenta Sokrates.

Już dziś serdecznie zapraszamy wszystkich kibiców, aby dopingowali nas w drodze #POwygraną.

UMKS Kęczanin-Kęty – AZS Politechnika Opolska 1:3
(25:17; 20:25; 25:22; 25:11)

Skład zespołu: Kuba Kopacz (K), Radosław KolańskiMaciej KaczmarekPaweł WłodekBartek Bielecki, Marek Setlak, Daniel Ochrymczuk (libero) oraz Dawid WojciechowskiDawid WywrotWojciech StawianyKamil Nowak

Trenerzy: Zbigniew Rektor, Dorota Borzucka