AKTUALNOŚCI

W Raciborzu akademikom grało się zawsze ciężko. W tym sezonie zespół Rafako został znacząco wzmocniony i w pierwszej rundzie nie dał Opolanom szans. Tym lepiej smakuje zwycięstwo w hali rywala. Pierwszy set w dużej części był wyrównany z nieznacznym prowadzeniem gospodarzy. W pewnym momencie przyjezdni uzyskali kilkupunktową przewagę i pewnie wygrali. Drugą partię lepiej rozpoczęli miejscowi. Po serii wygranych akcji zyskali dużą przewagę i tym razem to oni cieszyli się z wygranej. Dwie kolejne odsłony były bardzo wyrównane i zacięte. W trzeciej partii akademicy prowadzili, jednak gospodarze odrobili straty. W emocjonujacej końcówce lepszy okazał się opolski AZS. Czwarty set wyglądał podobnie, jednak to Racibórz był na porwadzeniu 23-22. Wtedy Opolanie wygrali bardzo ważną akcję i stan seta wyrównał się. Na zagrywkę udał się kapitan Krzysztof Gibek i dwoma asami zakończył mecz a jego koledzy oszaleli z radości.

Mecz stał na wysokim poziomie i emocji w nim nie brakowało. Akademicy dopisali sobie niezwykle cenne trzy punkty. Za tydzień AZS zagra z liderem w Jaworznie a mecz 17 kolejki z Rybnikiem, odbędzie się w środę 27 stycznia o godz. 18.00 w Opolu.

Rafako Racibórz – AZS Politechnika Opolska 1:3

(20:25; 25:16; 22:25; 23:25)

Krzysztof Gibek, Robert Herich, Rafał Dobrowolski, Radosław Brzozowski, Tomasz Ciach, Damian Kraśniewski, Leszek Łucki (libero) oraz Damian Fijak i Remigiusz Zubek.

Trenerzy: Zbigniew Rektor i Dorota Borzucka.