AKTUALNOŚCI

Akademicy w fazie play out na fali!

Kolejny mecz z BBTS II Bielsko-Biała opolanie rozstrzygają na swoją korzyść. Na dodatek w zaledwie 3 setach.

Nasz zespół po wczorajszym spotkaniu wziął sobie do serca uwagi Trenera eliminując błędy w bloku i obronie, grając bardzo skutecznie na siatce i niejednokrotnie zatrzymując ataki rywali. W pozostałych elementach gra akademików była równie dobra, co przełożyło się na zwycięstwo 3:0.

W dwóch pierwszych odsłonach akademicy kontrolowali grę przez większość czasu ich trwania, jednak w końcówkach pojawiały się przestoje, które zaowocowały zwiększonymi emocjami, a każdą z tych partii wygrali kolejno zaledwie 2 i 3 punktami.

Ostatni set był już jednak “koncertem” siatkarskim w wydaniu gospodarzy, którzy w końcówce seta obnażyli wszelkie słabości bielszczan. Ostatnie słowa należały w secie głównie do naszego atakującego Paweł Włodek, który swoją zagrywką zdobył bezpośrednio dwa punkty, a pozostałymi trzema bardzo namieszał w szeregach rywali.

Trudno dziś wskazać jednego bohatera pojedynku, ponieważ największą wartością tego spotkania był fakt, że na boisku grał świetnie funkcjonujący zespół.

Dzięki dzisiejszemu triumfowi akademicy są bardzo bliscy rozstrzygnięcia walki w play out na swoją korzyść. Jednak żeby tego dokonać muszą 7 marca w Bielsko-Biała pokazać równie dobrą siatkówkę co dziś w Opole i zwyciężyć z rezerwami BBTS-u po raz trzeci.

AZS Politechnika Opolska – BBTS II Bielsko-Biała 3:0
(25:23; 25:22; 25:15)

Skład zespołu: Kuba Kopacz (K), Bartek Bielecki, Marek Setlak, Paweł WłodekRadosław KolańskiKamil NowakDaniel Ochrymczuk (libero) oraz Dawid WywrotDawid WojciechowskiWojciech Stawiany

Trenerzy: Zbigniew Rektor, Dorota Borzucka